teisipäev, 15. jaanuar 2008

TLÜ: tõstame õppemaksu. aga kus on tulemused?

tõsi. ma pean kohe alguses vabandama. pealkiri pole lugeja suhtes just kõige ausam. võiks ju eeldada, et kuna need kaks lauset kõlavad koos nii hästi, et nad ongi seotud. noh. eks mingil määral ikka^^.

ma olen natukene pettunud. gümnaasiumis ma veel arvasin, et mõne kontrolltöö või tunnika tulemuse kahenädalane ootamine on liig. kuidas ma peaksin siis kutsuma seda tunnet, mis tekib, kui oled eksami tulemust üle kuu aja oodanud? aga noh - eks ülikool toobki ju endaga uusi asju kaasa.

7 eksamit/arvestus kõik seljataga. idee poolest võiksingi varbad varna lüüa ning puhata kuni järgmise semestri alguseni. aga mitte tallinna ülikoolis^^. tulemusi tean vaid kahel. üks A ja üks D. 3-4 korda päevas käin piilumas psühholoogia osakonna kodulehekülge, kus pean läbi lugema terve selle pikapika ja korratu tulemuste nimekirja, et siis näha, et neid, mida ma ootan, pole endiselt sinna ilmunud.

aga olgu. alustan siis otsast peale. ülikool on haridusasutus. lisaks sellele ta nagu meenutaks ka ettevõtet - seal on sees mingid inimesed, kes saavad palka tüürimise eest, teised, kes teevad ära musta töö (näiteks 200 pealise karjaga põllul jalutamine) ja siis veel need kolmandad - kergeusklikud, meie, kes ostavad sisse mingit teenust. lisaks sellele elab seal ka veel inimestest eraldi abstraktne struktuur, mis nagu reguleeriks toimuvat. lepingud. maksud. tähtajad. kohustused? õigused?

selles juustus on liiga palju auke - halb bürokraatia.

kõigepealt võiks teha kindlate joonetaga selgeks selle, mille eest me maksame, ja siis hakata raha juurde küsima. aga kui nii ei sobi, siis oleks mul välja pakkuda üks idee, mis teeniks ka ehk sendi...kaks...kui me niikuinii "satume" tlü kodulehekülge päevas korduvalt külastama - kuule, siis võiks ju..jah. TLÜ enda logo alla pisikene punase kirjaga armas Coca-Cola sildikene, mõlemalepoole äärtesse google adwordsi ristkülikud, kes pakuvad "haridusteemalisi" tooteid ja teenuseid ja loomulikult NPNK ja ISIC 2in1 pop-up bänner iga kord, kui me vaiutame vasaku-listi lingile "tulemused" - kopikaid ju küll siis.

midapidi peakski see nüüd käima - kõigepealt palgatõus ja sellele sinisilmslet järgnev töökvaliteedi paranemine või kvaliteet ning sellele vastav tasustamine?

5 kommentaari:

Kadri ütles ...

"Ülikool on ju vabatahtlik ja igaüks sinna ei saagi ega peagi minema'' on lause, mida kuuleb üsna tihti. Ja ka selles lauses on uba ju täiesti olemas.
Teadmatus on tulemus, mis sõltub bürokraatiast ja konservatiivsetest põhimõtetest. Teadmata tulemused on häirivad, sellega nõustun. See on umbes samas stiilis, et põhimõtteliselt homme või ülehomme pean andma allkirja, millistes ainetes ekamid teha kavatsen, aga esiteks ei tea ma selleks ajaks oma kursusehindeid ja teiseks keegi ei jaga seda infot, mis puudutab mind kui õpilast. Ise peab välja uurima, millal vaja allkiri anda ning sealjuures ei taheta anda näiteks informatsiooni - kus, seda teha saab.
Idee on lihtne: kui lubad, siis vastuta. Nagu mu proovikirjandi teema kõlas "Kes vastutab?"... Iga kirjutaja kirjutab ju oma nägemust ja alati mõne teise nurga alt. Nii on see ka elus.

Anonüümne ütles ...

Hehee, ma tean sinust rohkemate eksamite tulemusi :D A,B,C ja E...
Aga mingis mõttes saan ma aru, et nii kaua ootama peab...vaata, gümnaasiumis on ju ühes klassis märksa vähem õpilasi kui ülikoolis ühes keskmises loengus...On hoopis teisi asju, mis panevad mind küsima "mille eest ma maksan?"

Õppida on siiski tunduvalt keerulisem, kui iga viie minuti tagant tulemusi piilumas käia :s

Anonüümne ütles ...

Olgu, ylikoolis olemisest tean ma v2he (va et teie v2itlusklubi rokib!) aga ma ei saanud t2helepanuta j2tta fakti, et kui sa tahad originaalpostitust n2ha, siis sa pead teietama seda programmi vmt, that7s cute :D (tegelt ma lihtsalt naudin seda, et ma ei ole enam tsensuuri piirkonnas ja saan blogisid ryystada)

Jaak ütles ...

mina olen oma õppimised juba ära teinud^^ tulemuste mitteteadmine paneb mind muretsema, et kas ma pean uuesti õppima hakkama:P

mis on need teised asjad, mis sind küsima panevad?:D

tsensuuri piirkonna all sa pead silmas südamelähedat kommunistlikku hiinat?:D

Laura ütles ...

sama siin, mul ok ka kõik tehtud, aga ei tea, kas pean uuesti tegema.

Aga neist teistest asjadest ei hakka ma praegu rääkima. Aga ütleme näiteks kas või tunniplaan (ehk siis loengute ajad)

Foto

Mina

Jaak Kütt | Tallinn, Harjumaa, Eesti | jaakkytt@chess.com


Otsin IT alast tööd. Soovin leida projektipõhist või poole- kuni täiskohaga tööd (sõltuvalt graafikust ja kodus töötamise võimalikkusest), mis hõlmaks veebilehtede ja -rakenduste loomist, kujundamist ja haldamist. Hetkel ootan enim pakkumisi eraisikutelt või väikeettevõtetelt. Tasu on kokkuleppeline. Oskuste ja kogemuste kohta loe palun pikemalt alapealkirja IT alt. Kuna antud valdkond on minu jaoks huvitav ning pakub mõtteainet ka väljaspool töökeskkonda ja -aega, olen väga motiveeritud töö käigus õppimisest ning uute teadmiste rakendamisest.


Logistika. Nägin lambivalgust 1987. aasta 19. oktoobri õhtul kell 20:10 Tallinnas Pelgulinna sünnitusmajas. Esimesed 3 eluaastat veetsin Tallinnas, sellele järgnevad 12 Kivi-Vigalas ning seni kõik ülejäänud taas pealinnas - kolmes erienvas korteris Mustamäe piirides ning üürikest aega ka vanalinnas. Eesti siseselt pendeldan kõige sagedamini Tallinn - Vääna-jõesuu ning Tallinn - Tartu vahel. Kaks korda olen eksinud Soomesse, Rootsi ja Lätti ning korra sattunud Leetu ja Saksamaale.


Haridus. 1995 kuni 1999 Kivi-Vigala Põhikool, 1999 kuni 2007 Tallinna Tehnikagümnaasium, 2007 kuni tänaseni Tallinna Ülikool, Psühholoogia eriala, alustamas sügisel kolmandat kursust.


IT. Viimase 3-4 aastaga olen tasa ja targu omandanud keeled XHTML, CSS ja JavaScript. Möödunud kevadel alustasin oma esimese suurema veebiprogrammeerimise projektiga (www.TRIIBUD.ee, mõningal määral olen seotud tänaseni), mille käigus õppisin kasutama PHPd, MySQLi, AJAXit ning lugu pidama W3C rangetest standartitest (lehele sai valmis tehtud ka kasutaja- ja ostukorviliides, kuid Kadri otsustas sellest loobuda ja avada poe vanalinnas ;). Hetkel on käsil 3 objekti, millede valmimisel nad siin ära märgin. Lisaks koodi kirjutamisele loon ka visuaalseid lahendusi (tutvunud lähemalt programmidega Flash, Gimp, Paint Shop Pro ja Photoshop), mille näiteid samuti riputan varsti siia kuhugi üles. Mõne aasta eest õppisin mõneteistkümnetunnipikkuse kursuse jooksul projekteerimistarkvara AutoCAD.


Fotograafia. 2005. aasta oktoobris alustasin esimeste katsetuste tegemist Canon PowerShot G3 kaameraga. 2007. aasta märtsis ostsin Canon PowerShot G7. Kahe kaameraga kokku olen tänaseks teinud ~19000 klõpsu, millest säilitanud pilte ~6000. Kuna olen suhteliselt enesekriitiline tehtud töö osas, on avalikult saadaval käputäis, mis siin blogis FOTO all näha on.. Sellele lisaks olen pildistanud enamus ehteid www.TRIIBUD.ee galerii tarvis. Kui kellelgi on soovi fotograafi väikse raha eest või niisama, võib mulle kirjutada ülal toodud mailiaadressile.


Will include more .. soon..


Bloggeri profiil

What Emoticons Are Made Of

blog.tr.ee